Vyberte stránku

MiracleAir
400-B

Profesionální čistička vzduchu

Profesionální čistička vzduchu byla vyvinuta pro použití zejména ve zdravotnictví za přímé spolupráce s respektovanou českou zubní klinikou. Jde tedy o unikátní produkt vyvinutý a vyráběný v České republice.

Vysoký čistící účinek je zaručen díky čtyřstupňové filtraci, spolehlivě zachycuje mikročástice prachu, bakterie i viry do velikosti 0,1 μm. Většina konkurenčních výrobků zachycuje částice do velikosti pouze 0,3 μm, takže viry nezachytí.

Zanesení filtrů je indikováno na základě reálného měření zanesení filtrů, což je u tohoto typu zařízení unikátní. Při konstrukci bylo maximálně dbáno na snadnou čistitelnost a jednoduchou, hygienicky bezpečnou, výměnu filtrů.

+
Zachytí až 99,99 % virů a bakterií
+
Vyrobeno v České republice
+
Energeticky úsporný
+
Záruka 3 roky (vyjma filtračního boxu)
Uživatelský návod a návod pro výměnu filtračního boxu
Základní popis

MiracleAir 400-B se skládá ze čtyř hlavních částí, kterými jsou: sací box, filtrační box, ventilátorový box a dvě bočnice. Všechny boxy a bočnice jsou z pozinkovaného plechu lakovaného speciálním bílým antibakteriálním nátěrem.

\

SACÍ BOX

Slouží k nasávání vzduchu z okolí. Na sacím boxu je odběrné místo s hadičkou pro snímání tlaku před filtračním boxem. Součást pro měření skutečného zanesení filtrů. Na boxu je zemnící kabel a bednové uzávěry pro spojení s filtračním boxem. Bednové uzávěry umožňují nastavit přítlačnou sílu. Na boxu jsou osazeny magnety pro jednoduché upevnění bočnic.

\

FILTRAČNÍ BOX

Je standardně sestavou 4 filtrů. Všechny filtry disponují velkou filtrační plochou, která zajistí jejich dlouhou životnost. Podle vyjádření výrobce filtrů je očekávaná životnost sestavy 18 měsíců a více. Životnost filtrační sestavy závisí na provozních podmínkách (době provozu, prašnosti prostředí a převažujících druhů zákroků v pacientově ústech). Čistička je vybavena měřením skutečného zanesení filtrů. Zanesení je indikováno oranžovou diodou na ventilátorovém boxu. Její rozsvícení znamená, že je nutno filtrační box vyměnit. Výměnou celého boxu je zajištěna maximální hygienická bezpečnost, protože nedochází ke kontaktu s jednotlivými filtry. Filtrační box je příslušenstvím, které lze objednávat samostatně.

\

VENTILÁTOROVÝ BOX

Má jako svou hlavní součást ventilátor s EC motorem, který umožňuje plynulou regulaci otáček, dále diferenciální tlakový spínač, který měří skutečné zanesení filtrů, hlavní vypínač on/off, flexošňůru délky 2,7 m, bednové uzávěry umožňující nastavit přítlačnou sílu a ovládací panel. Součástí ovládacího panelu je točítko se stupnicí vzduchového výkonu, modrá a oranžová dioda. Na levé straně stupnice je poloha OFF. Modrá dioda signalizuje chod jednotky a oranžová dioda signalizuje zanesení filtru, což znamená nutnost výměny filtračního boxu. Na boxu jsou osazeny magnety pro jednoduché upevnění bočnic. Síť na ventilátorovém boxu chrání uživatele před nechtěným kontaktem s rotujícími a elektrickými částmi.

\

BOČNICE

Jsou designovým prvkem, který zakrývá spojení jednotlivých boxů a elektrické a vzduchové vedení. Na sestavu boxů jsou upevněny pomocí magnetů. Na vnitřní straně bočnic je nalepen návod na výměnu filtračního boxu.

Schématický řez filtračním boxem
Schématický řez filtračním boxem
p

FILTR HRUBÝCH ČÁSTIC G2

slouží k zachycení jemných vláken, hrubého prachu, kousků buničiny a vodních kapek.

p

PŘEDFILTR F7

zachycuje prachové částice do velikosti 1 μm a chrání HEPA filtr před rychlým zanesením.

p

HEPA FILTR H13

odpovídá nejpřísnější evropské normě EN 1822 pro testování filtrů pro nemocnice a čisté prostory.
Zachycuje s účinností 99,98 % částice do velikosti 0,1 μm.

p

UHLÍKOVÝ FILTR

odstraňuje pachy.

Technické parametry

Nejčastější otázky a odpovědi

Čemu odsavač aerosolů slouží?
Verze se speciálním ramenem A1 byla vyvinuta primárně pro použití v zubařských ordinacích pro odsávání od úst pacienta v zubařském křesle a všude, kde provedení ramene A1 lze aplikovat.
Jaká je účinnost filtrace?
Filtr zachytí více jak 99,95 % patogenů. Účinnost záchytu je tedy obdobná jako u respirátorů třídy FFP3.
Jak mohu likvidovat použitý filtrační box?

Filtrační box uzavřený v igelitovém pytli se odevzdá jako směsný odpad do sběrného dvoru.

Využiji čističku pouze v době COVID-19 pandemie?

Ne. Čistička MiracleAir je určena do prostor, kde se schází více lidí a hrozí nebezpečí nákazy jakýmkoliv virem.

Kde je tento produkt vyroben?

Komponenty jsou tuzemské a od německých výrobců.

Jak velkou místnost dokáže čistička účinně vyčistit?

Čistička vyčistí 450 m3/h, tzn. že např. místnost o ploše 15 m2 a výšce 2,5 m vyčistí 12x za hodinu.

Jak poznám, že je třeba vyměnit filtr?

Filtr je potřeba vyměnit po rozsvícení oranžové diody. Výměnu filtračního boxu doporučujeme do 14 dní od rozsvícení diody.

Jakou má výrobek záruční dobu?

Díky jednoduchému a praktickému provedení, s důrazem na mimořádnou kvalitu pohonné jednotky, je poskytována záruka 3 roky i pro firemní zákazníky.

Rozhodli jste se pro koupi?

Kontaktujte nás a ozveme se s nabídkou.

náhradní rukávy

MiracleAir 400-B

Náhradní filtrační box 300

Ochranný návlek pro rameno